Barcelona

Letenky, ubytování, pronájem aut, vstupenky na FC Barcelona, eurovíkendy, zájezdy … A to zdaleka není vše. Podívejte se na stránky Barcelona pro gurmány, Muzea v Barceloně, Barrio Gótico, FC Barcelona, Gaudí, Modernismus, Montjuic, Praktické informace, Restaurace a bary, Shopping v Barceloně, Slavnosti, Sport, Tipy jak ušetřit, Tipy na výlet …

Barcelona je hlavním městem španělské provincie Katalánsko a současně představuje jedno z největších turistických lákadel celého Španělska. Toto jedinečné město, které obývá více než jeden a půl milionu lidí, se může pyšnit jak velmi bohatou historií, tak především atraktivním a temperamentním kulturním životem, kterým je tato oblast Španělska vyhlášená.

Barcelona – Port VellTyto zmíněné skutečnosti dělají z Barcelony místo, které by měl každý vášnivý cestovatel během svého života navštívit. Dovolená v Barceloně se totiž určitě stane zážitkem, který jen tak něco nepřekoná. Díky své poloze na břehu Středozemního moře Barcelona nahrává všem milovníkům příjemného, teplého počasí. Rostoucí zájem o dovolené v Barceloně lze přisuzovat především výrazně levnější dopravě, která učinila z Barcelony místo dosažitelné prakticky pro kohokoliv.

Asi vůbec nejoblíbenější způsob dopravy, který se jednak může pochlubit malou časovou náročností a především velmi příznivou cenou, je doprava do Barcelony s využitím služeb nízkonákladových leteckých společností. V případě, že budete mít štěstí a narazíte na výhodnou nabídku letenek u některé z mnoha levných leteckých společností, může vás zpáteční letenka do Barcelony stát i méně než 1500 Kč. Když k této příznivé částce připočtete ještě dobu letu, která je přibližně pouhé dvě a půl hodiny, bude vám asi jasné, že výhody letecké dopravy jen tak něco nepřebije.

Pokud byste však přece jen chtěli dát přednost jinému druhu dopravy, tak můžete zvolit například cestu autobusem či autem. Oba tyto způsoby však mají jasné nevýhody – ať už je to fyzicky velmi náročných 1800 kilometrů za volantem automobilu nebo přibližně 24 hodin v sedačce autobusu.

Barcelona – Sagrada FamíliaVelké rozdíly v komfortu a především pak v cenách vás čekají také při výběru ubytování v Barceloně, kde svůj nezapomenutelný pobyt strávíte. V závislosti na vašich preferencích máte na výběr z nepřeberného množství více či méně luxusních hotelů či levnějších hostelů, které jsou ideální zejména pro mladé cestovatele. Výslednou cenu, kterou vás ubytování v Barceloně bude stát, samozřejmě ovlivňuje hned několik hledisek. Jednak samotná podoba ubytování, a poté samozřejmě například vzdálenost ubytování od centra města či přítomnost dalších nadstandardních služeb.

Barcelona je zkrátka jedinečným místem, které vás svou jedinečnou atmosférou přímo uchvátí a zanechá ve vás jen ty nejpříjemnější vzpomínky. Ať už máte peněz na rozhazování nebo si na cestách hlídáte každou utracenou korunu, nabídka služeb v Barceloně splní všechny vaše požadavky, abyste mohli absolvovat luxusní dovolenou vašich snů či levně prozkoumávat další z tradičních evropských velkoměst.

Praktické informace

Vstupní formality
Vízum pro pobyt kratší 90 dní není třeba.
Pas je třeba mít platný tři měsíce po skončení plánovaného pobytu.

Finance a devizy
Nejméně výhodné je většinou výměna peněz v recepci hotelu. Bankomaty jsou v Barceloně běžné. Banky mají otevřeno od pondělí do pátku 9–14 hodin. „Sin comisión“ nebo „No comisión“ znamená výměnu bez poplatku, což bývá kompenzováno horším kursem.

Důležité adresy a kontakty

České velvyslanectví ve Španělsku
Embajada de la República Checa
Avda. Pio XII 22–24,
28016, Madrid
Espanya
Tel: 0034 913531880, konzulární oddělení: 0034 913531896–7
E-mail: madrid (at) em­bassy.mzv.cz
Www: www.mzv.cz/madrid

Konzulární jednatelství Barcelona
Traversera de Gracia 40–42,
08021, Barcelona
Tel.: 0034 932413236, 932004537, mobil: 619266039 (nonstop),
Úřední hodiny: po – pá 10.00 – 13.00
(Jednatelství je v provozu pouze v období od 1.7. do 31.8.)

Velvyslanectví Španělska v České republice
Badeniho 401/4
170 00, Praha 7
Tel: 00420 233 097 211, 00420 224 311 122
Úřední hodiny: po – pá 08:30 – 16:00

Praktické telefonní linky
Informace veřejné dopravy (zdarma) 010
Letiště / Aeropuerto 932983838
Pošta / Correos 902197197
Turistické informace / Información Turística 807117222 (0,39 € /min.)
Ztráty a nálezy / Objetos perdidos 934023161

Krádeže

Nechci dělat Barceloně ani Španělsku špatnou reklamu, ale upozorňuji, že se v Barceloně opravdu hodně krade, i na české poměry. Sám jsem během týdne přišel o peněženku, pokusili se mi ukrást batoh a byl jsem svědkem toho, jak zloděj utekl s batohem, který doslova vyrval dvěma starším turistům sedícím v parku na lavičce u Vítězného oblouku. Apeluji proto, aby všichni byli extrémně opatrní na své věci, protože je může jen chvilková neopatrnost vyjít draho. Určitě je praktické rozdělit peníze na víc dílů a v peněžence nosit menší hotovost. A hlavně dávat pozor na pas.